Вітаю Вас, Гість

Інформаційне повідомлення про громадське обговорення

     Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» (№4865-VI від 24.05.2012) передбачено процедуру присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій. Згідно ст. 6 вказаного Закону необхідно подати узагальнені зауваження і пропозиції, що надійшли під час громадського обговорення. Постановою Кабінету Міністрів України №989 від 24 жовтня 2012 року «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» затверджено порядок проведення громадського обговорення. У зв'язку з цим, подаємо відповідну інформацію на сайті школи.

Організатор громадського обговорення:

адміністрація  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів с.Оріхівка. 

Найменування об’єкта права власності, якому пропонується присвоїти ім’я фізичної особи:

Оріхівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області.

Ім’я фізичної особи, що пропонується присвоїти об’єкту права власності та обґрунтування такої пропозиції:

Володимир Миколайович Леонтович – видатний український громадський та політичний діяч, письменник і меценат.

Суб’єкти, що внесли пропозицію щодо розгляду питання про присвоєння Оріхівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів імені В.М.Леонтовича:

трудовий  колектив Оріхівської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів.

 Обґрунтування пропозиції.

     Постать В.М. Леонтовича  - українського громадського та політичного діяча, письменника і мецената,за фахом правника, видавця – неординарна і талановита. Псевдоніми і криптоніми: В. Левенко, В.Л.Давній, В. Л-ко. Він народився  на хуторі Оріхівщина, що поблизу Лубен на Полтавщині 5 серпня 1866 р. Нащадок родовитої козацької шляхти по батькові, син поміщика, штаб-ротмістра Охтирського гусарського полку. За материнською лінією належав до французького роду Альбрандів, що оселився в Україні за часів французької революції. 
     Закінчив гімназію, потім юридичний факультет Московського університету (1884–1888). У Москві він гостро усвідомив різницю між росіянами й українцями, серцем відчув свою українськість. У студентські роки, захопившись археологією, Володимир разом із старшим братом здійснив розкопки трьох курганів у Старобільському повіті на Харківщині. Колекцію знахідок доби бронзи, здобутих під час цих робіт, брати подарували Лубенському музею К. М. Скаржинської (зараз вона зберігається у Полтавському краєзнавчому музеї). За дисертацію на тему "Історія землеволодіння в Україні від повстання Богдана Хмельницького до введення кріпацтва царицею Катериною ІІ", дістав науковий ступінь кандидата права. Зверніть увагу: студент Леонтович вживає слово Україна, а не Малоросія, як це було усталено в Російській імперії.
Влітку 1891 р. разом із друзями В. Леонтович відвідав Тарасову могилу у Каневі, де поклялися: "Не ми будемо, коли Вкраїні волі й долі не здобудемо!". Так виникла таємна політична організація спротиву українців тогочасній колоніальній політиці царату. Згодом В. Леонтович став одним із 17-ти членів Старої Громади, які склали присягу "любити Україну до глибини власної кишені". Володимир Леонтович був постійним членом фонду В. Симиренка. Знаючи, що до рук Леонтовича гроші не пристануть, Василь Федорович передавав свої пожертви на різні українські потреби через родича (В. Симиренко – чоловік Софії Альбранд, тітки Володимира).
     Володимир Леонтович добре господарював як поміщик, організував з братами акціонерне товариство, яке збудувало 1909 р. цукроварню в Оріхівщині. В. М. Леонтович займався сільським господарством, культурною діяльністю, був активним діячем земських установ на Полтавщині. Свої доходи він віддавав на видання першої щоденної української газети "Громадська думка", яка згодом прибрала назву "Рада", журналів "Киевская старина" і "Літературно-науковий вісник", фінансував і редагував часопис "Нова громада". Володимир Миколайович виступав на підтримку української преси і школи. В Оріхівці він збудував двокласну українську школу, утримував учителя та бібліотеку. Опікувався просвітницькою роботою серед сільського населення (проводив вечірні читання). Поповнював сільську та Лубенську Земську книгарню українськими книжками .У 1911–1919 р.р. очолював "Товариство підмоги українській літературі, науці й штуці".
     Після революції 1917 року його обрали до Центральної Ради. А 17 березня 1917-го під час стотисячної демонстрації в Києві ніс національний синьо-жовтий прапор на чолі колони товариства "Просвіта". У 1918 р. В. Леонтович обіймав пост міністра земельних справ в останньому кабінеті Ф. Лизогуба. З ім'ям В. Леонтовича та Є. Чикаленка пов'язаний проект земельного закону, згодом оцінений як один з найдемократичніших у світі. Він склав програму, яку визнавав потрібною, щоб врятувати рідний край од дальшого зруйнування. У 1919 р. емігрував до Болгарії, Сербії, Німеччини, згодом у Чехії (Празі) очолював Товариство ім.Св. Володимира, співробітничав у часописі «Тризуб».     У тридцять третьому почув про страшенний голод в Україні, і не витримало серце колишнього хлібороба та міністра сільського господарства: 10 грудня його не стало. Поховали Володимира Леонтовича у Празі, у 1944-му. Поряд із ним упокоївся Олександр Олесь...

Строк, місце, час проведення заходів з громадського обговорення, реєстрація учасників.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються з 20 березня 2016 р. по 20 травня 2016 р. Проведення засідання за «круглим столом» – 23 травня 2016 року  о 15.00 год (с.Оріхівка, Агромістечко, актова зала школи). Початок реєстрації учасників о 14.30 год.

Поштова адреса та адреса електронної пошти, номер телефону, строк і форма для подання пропозицій.

Адреса: 37560 Агромістечко, с.Оріхівка, Лубенського району, Полтавської області, тел. 98 – 1 – 26 orikhivka@ukr.net Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. Анонімні пропозиції не реєструються і не розглядаються.

Місцезнаходження організатора громадського обговорення, де можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення.

Адреса: 37560 Агромістечко, с.Оріхівка, Лубенського району, Полтавської області, тел. 98 – 1 – 26 orikhivka@ukr.net

Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення:

заступник директора з навчально -  виховної роботи Оріхівської ЗШ І-ІІІ ст. Шендрик О.В.

Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення.

Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення зауважень та пропозицій здійснюється організатором протягом 14 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на сайті Оріхівської  загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів  orikhivkaschool.ucoz.ua.

     Запрошуємо усіх бажаючих взяти участь у обговоренні питання щодо присвоєння  Оріхівській загальноосвітній школі І – ІІІ ступенів імені В.М.Леонтовича.

 

 

                                                    Затверджено                                                                                    

на засіданні  Ради Оріхівської ЗШ І – ІІІ ступенів
Протокол № 2  від 23.05.2016 р.  

 

Звіт
про результати громадського обговорення
з питання присвоєння імені В.М.Леонтовича Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області

В період з 20 березня по 20 травня 2016 року тривало громадське обговорення щодо присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича.

 Його організатором виступила адміністрація  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів с.Оріхівка, всі небайдужі жителі села Оріхівка, фізичні та юридичні особи, представники громадських об'єднань, громадських організацій, представники засобів масової інформації району мали змогу висловити свою думку, внести пропозиції та зауваження щодо обговорюваного питання на сайті Оріхівської ЗШ І – ІІІ ступенів.

У рамках громадського обговорення пройшли заходи з громадськістю. Питання присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича  розглядалося на зборах трудового колективу Оріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів (23.05.2016). На цьому заході окрім представників трудового колективу були присутні голова Оріхівської сільської ради О.І.Розумій,завідуюча Оріхівським ДНЗ «Калинонька» О.В.Хруленко , депутати Оріхівської сільської ради, представники батьківського комітету, які спільно вирішили підтримати ініціативу адміністрації  загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів с.Оріхівка щодо присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича. 05 квітня 2016 року на зборах трудового колективу Оріхівського ДНЗ «Калинонька»  та 23 травня 2016 року на зборах трудового колективу Оріхівської ЗШ І – ІІІ ступенів було  одноголосно підтримано пропозицію щодо присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича.

У рамках обговорення здійснено листування та телефонне спілкування  з внучатою племінницею В.М.Леонтовича–О.В.Вороніною. У результаті -отримано згоду Олени Василівни на присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича. Доцільність присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича та обґрунтування його досягнень як видатного українського громадського та політичного діяча, письменника і мецената

 викладено в інформаційній довідці на сайті Оріхівської ЗШ І – ІІІ ступенів.23 травня 2016 року відбулось засідання круглого столу в рамках громадського обговорення щодо присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича.

 На цьому заході були присутні представники Оріхівської сільської ради, трудового колективу Оріхівської ЗШ І-ІІІ ступенів, громадських організацій району. Розглядалися результати пошуково-дослідницької та краєзнавчої роботи навчального закладу, участь у Всеукраїнському конкурсі «Моя Батьківщина – Україна» з пошуково-дослідницькою роботою «Славна людина своїм добрим ім’ям».

Присутні одноголосно підтримали ідею щодо присвоєння Оріхівській ЗШ І – ІІІ ступенів Лубенської районної ради Полтавської області імені В.М.Леонтовича, але остаточне рішення буде прийняте на черговій сесії районної ради після завершення усіх необхідних заходів передбачених законодавством України.